Chování

21. května 2007 v 22:22 |  Osmák Degu

Zvuky:

Osmáci vydávají široké spektrum zvuků, první co od nich uslyšíte až si je přinesete domů bude vyděšené písknutí při každém vašem vstupu do pokoje, nebo při každém prudším pohybu a následovný útěk do úkrytu.
Asi nejhorší je když osmák píská v říji a to většinou v noci. Tyhle vysoké pisklavé tóny vám opravdu nedopřejí klidný spánek a osmáka těžko něčím utišíte, to prostě nejde. Naštěstí to většinou netrvá déle jak dva dny (u mě se takhle projevoval jednou v noci od 10 do 2 do rána, pak přestal, nebo sem vysílením usnul a už to nevnímal).
Pár zvuků si můžete stáhnout tady.

Hádání o jídlo:

Pokud chováte dva, dvě nebo pár, tak když jim dáte žrádlo budou se o něj "hádat" je to většinou slabé pískání mladšího nebo samičky a velmi ostré výhružné pískání samce nabo staršího jedince. Ze začátku se možná budete bát aby si něco neudělali, nakonec se stejně oba nažerou dost a dost. Pokud jim budete dávat jídla málo nejspíš uvidíte rvačky, které se vám budou zdát asi dost brutální, protože Osmáci do sebe budou kopat a skákat na sebe, ale nakonec se stejně oba nažerou stejně. Pokud nechcete aby se hádali dávejte jim jídlo na dvě místa nebo to udělejte jako já viz. fotka.
upravená miskaupravená miska

Postoje:

Nejčastější je tzv. zvědaveý postoj to znamená že osmák je hodně roztažený do délky a přední nohy má hodně vpředu, čichá čumáčkem a má široce otevřené oči.
Další častý postoj je když žerou, většinou sedí na zadních a jednou nebo oběma tlapkama si přidržujou to co žerou, zvláštní je že než žrádlo sežerou tak ho "ochutnávají" a to třeba i když se točí v kolotoči, mají ho chvíli v tlamě a ocucávají, teprve pak ho sežerou.
zvědavec
Osmáci odpočívají spolu
Osmáci se mají rádi a dávají to najevo, když odpočívají leží na sobě a zvědavě čumí co se děje kolem..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luciuss Luciuss | 18. listopadu 2008 v 18:55 | Reagovat

pomoc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama