Péče

21. května 2007 v 22:12 |  Osmák Degu
Čiko) Osmáci jsou celkem nenároční na péči. Ke spokojenosti jim stačí denně čistá voda, čerstvé jídlo, a asi tak 3x týdne jim musíte poskytnout jemný písek na koupání. Osmáky v žádném případě nekoupeme ve vodě! To by je mohlo zabít!
Klec, nebo akvárium by se mělo čistit minimálně jednou týdně, pokud máte osmáků víc, čistěte častěji. Pokud osmákům nebudete čistit klec, můžete jim způsobit zánět očí!
K péči samozřejmě patří i věnování se jim. Osmáčci jsou společenští tvorové a vaší pozornost potřebují.

Každodenní péče

Každý den dejte osmákovi krmení, vyměňte vodu v napáječce a odstaňte mokrou nebo jinak znečištěnou podestýlku.
Každý den si s osmákem hrajte aby citově nestrádal, alespň hodinu denně, pokud máte dva nemusíte se jim věnovat tak dlouho jako když je jeden, ale taky si s nimi hrajte.
Co to obnáší: osmáka občas vypusťte proběhnout po bytě, protože v teráriu nemá dost místa aby se pořádně rozběhl, snad jenom v kolotoči. Pozor ale na různé dráty, nebo díry pod podlahu - osmák by se mohl ztratit a nebo si ublížit!
Osmák na procházce//<![CDATA[ //]]>

Méně časté úkony

Přibližně jednou za čtrnáct dní vyměnte podestýlku v ubikaci. Pokud mají vaši miláčkové ubikaci větší, nemusíte podestýlku měnit tak často.
Podle potřeby, minimálně však jednou za měsíc celou ubikaci umyjte čistícím prostředkem (Jar...), je nutné po takovém mytí ubikaci několikrát pořádně vypláchnout a do sucha vytřít.
Také je vhodné asi jednou za půl roku ubikaci vymít slabým roztokem Sava, které zničí případné škůdce. Po takovém mytí je pořádné vypláchnutí ještě důležitější!
Osmák na procházce

Hraní, mazlení...

Osmáci jsou velice splečenská zvířátka a proto je nutné, ale taky velmi zábavné hraní s nimi. Každý den je nechte proběhnout po pokoji, aby se protáhli. Osmáci nejsou zrovna mazlící zvířátka, protože pořád musí někde běhat, neco zkoumat ap., ale pokud je necháte tak půl hodinky běhat, unaví se a budou hodně přítulní.
Osmáčci (aspoň ti mí), mají moc rádi drbání na bříšku a za ouškama, když jsou unavení a neutíkají, můžete je hladit tak dlouho že z toho osmák usne..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

Ano,je velmi hezký 57.1% (2861)
Ano,ujde to 15.8% (792)
Nelíbí se mi 4.7% (236)
Je to hnus 22.4% (1125)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama