Červenec 2007

Herci ve filmu Titanic

29. července 2007 v 23:51 Titanic
ROSE DeWITT BUKATER (Kate Winslet)
Rose DeWitt Bukater
"I saw my whole life as if I'd already lived it... an endless parade of parties and cotillions, yachts and polo matches... always the same narrow people, the same mindless chatter. I felt like I was standing at a great precipice, with no one to pull me back, no one who cared... or even noticed.."
Kate Winsletova na sebe poprvé upoutala mezinárodní pozornost svou rolí ve filmu Petera Jacksona "Heavenly Creatures",. Tímto filmem se mezinárodně proslavila a její slibná kariéra pokračovala. Hrála Marianne ve filmu Anga Leeho "Rozum a cit". Za tuto roli po boku Emmy Thompsonové získala ceny SAG a BAFTA za nejlepší výkon ve vedlejší roli a byla nominována na Oscara®, to vše v roce 1996. Dále hrála Sue Brideheadovou ve filmu Michaela Winterbottoma "Jude" a Ofélii v "Hamletovi" Kennetha Branagha.

JACK DAWSON (Leonardo DiCaprio)
Jack Dawson
"Well, right now my address is the RMS Titanic. After that, I'm on God's good humor.".
Leonardo je ve svých 23 letech jedním z nejtalentovanějších herců své generace. V 19 letech byl nominován na Oscara® za vedlejší roli mentálně narušeného mladíka ve filmu "Co žere Gilberta Grapea?". Šlo o jeho druhý film a získal za tuto roli také ocenění National Board of Review, chicagských filmových kritiků, losangeleských filmových kritiků a nominaci na Zlatý glóbus. DiCaprio debutoval po boku Roberta DeNira a Ellen Barkinové ve filmu "This Boy's Life" a objevil se v mnoha filmech, m.j. ve westernu "Rychlejší než smrt" se Sharon Stoneovou a Genem Hackmanem, v dramatu mladíka a jeho závislosti na heroinu "Rváčův deník" a s Davidem Thewlisem ve filmu "Total Eclipse", ve kterém DiCaprio hrál básníka Rimbauda. V roce 1996 hrál po boku Claire Danesové v moderní adaptaci "Romea a Julie" a ve filmové verzi úspěšné divadelní hry "Marvinův pokoj" s Meryl Streepovou a Diane Keatonovou. Jeho posledním filmem je "Muž se železnou maskou" s Jeremym Ironsem, Johnem Malkovichem a Gerardem Depardieuem. Objeví se také v nejnovějším filmu Woodyho Allena, který bude mít premiéru v roce 1998. DiCaprio se narodil v Los Angeles a s herectvím začal ve 14 letech, v reklamách a naučných filmech, později v televizních seriálech jako "Growing Pains".

CALEDON HACKLEY (Billy Zane)
Caledon Hackley
"There's nothing I couldn't give you. There's nothing I'd deny you if you would deny me. Open your heart to me, Rose."
Billy Zane se naposled objevil s Ginou Gershonovou ve filmu "This World, Then the Fireworks." K jeho dalším filmům patří "Fantóm,", "Rytíř Démon: Příběhy ze záhrobí", "Orlando", "Head Above Water", "Memphiská kráska", "Návrat do budoucnosti", "Posse - Banda Jesseho Lee" a "Tombstone". Světovou slávu získal díky své roli ve filmu "Úplné bezvětří" po boku Sama Neilla a Nicole Kidmanové.

RUTH DeWITT BUKATER (Frances Fisherová)
Ruth DeWitt Bukater
"I don't understand you. It is a fine match with Hockley, and it will insure our survival."
Frances Fisherová se nejvíce proslavila svou rolí "Jahodové Alice" v oscarovém® snímku "Nesmiřitelní". Fisherová debutovala v celovečerním filmu "Tough Guys Don't Dance". A hrála také ve snímcích "Can She Bake a Cherry Pie?", "Babyfever", "Patty Hearst" nebo "The Stars Fell on Henrietta" s Robertem Duvallem.

BROCK LOVETT (Bill Paxton)
Brock Lovett
"If your grandma is who she says she is, she was wearing the diamond the day Titanic sank.And that makes you my new best friend.
Bill Paxton se proslavil v mnoha rolích a na filmu "Titanic" znovu spolupracoval s Jamesem Cameronem, se kterým se dříve sešel u filmů "Pravdivé lži", "Vetřelci" a "Terminátor".V roce 1996 Paxton hrál v celosvětovém hitu "Twister", poté co se objevil ve filmu "Apollo 13". V roce 1992 byl nominován na cenu LAFCA New Generation Award za svou roli v thrilleru Carla Franklina "One False Move". K jeho dalším filmům patří "Weird Science," "Večernice," "Tombstone" nebo "Helena v krabici".

LIZZY CALVERT (Suzy Amis)
Lizzy Calvert
"You actually believe this is you, grandma?
Lizzy Calvertová, vnučka Rose, je inteligentní a upřímná žena. Je opatrovnicí i společnicí své babičky. Čeká ji obrovské překvapení, když zjistí, že její babička měla jiný život, neuvěřitelnou tajnou minulost, dávno pohřbenou a všemi zapomenutou.

ROSE DAWSON-CALVERT (Gloria Stuart)
Rose Dawson-Calvert
"A woman's heart is a deep ocean of secrets."
Gloria Stuartová, narozená 4. července 1910, musela každý den vydržet dvě hodiny maskování aby se z ní stala 101 let stará Rose Calvertová - žena, která tvrdí, že přežila katastrofu Titanicu.
Stuartová hrála od 30. let do Druhé světové války v desítkách filmů.Od 40. let vedla Stuartová velmi produktivní život jako zkušená malířka, výtvarnice koláží a tisků, pěstitelka bonsají, hosteska, manželka, matka, babička a cestovatelka po celém světě.
Rose Calvertové je 101 let a patří k posledním žijícím svědkům katastrofy Titanicu - ale nikomu o tom neřekla 84 let. Bez ohledu na své pokročilé stáří je plná života a energie - bystrá žena, která stále pracuje jako umělkyně. Pravděpodobně by si své tajemství odnesla do hrobu, nebýt Brocka Lovetta a toho, co objevil čtyři kilometry pod hladinou Atlantiku.

FABRIZIO DE ROSSI (Danny Nucci)
Fabrizio De Rossi
"I can see the Statue of Liberty already.Very small... of course."
Optimistického mladého emigranta Fabrizia De Rossiho ztělesnil Danny Nucci, kterého známe z mnoha slavných filmů, jako "Krvavý příliv," "Skála", "Přežít", "Likvidátor" nebo "Stará láska nerezaví". Kromě toho hrál v několika nezávislých filmech, jako "The Big Squeeze," "Love Walked In," "Homage" nebo "Roosters." Nucci se narodil v Rakousku a vyrůstal v Itálii, odkud se v 7 letech jeho rodina přestěhovala do New Yorku. Od svých 10 let žije v Los Angeles.

JAMES JOSEPH BROWN "Molly" (Kathy Bates)
Nepotopitelná Molly Brown
"Son, do you have the slightest comprehension of what you're doing? Well, you're about to go into the snakepit. I hope you're ready. What are you planning to wear?"
Kathy Batesová byla oceněna Oscarem® za hlavní roli ve filmu Roba Reinera na motivy knihy Stephena Kinga "Misery nesmí zemřít." V roce 1997 získala Zlatý glóbus za roli ve filmu "Late Shift". Dále se objevila ve filmech "Ďábelská lest", "Smažená zelená rajčata" nebo "Dick Tracy". Naposledy se objevila ve filmu Mika Nicholse "Primary Colors".

E.J. SMITH, kapitán Titaniku (Bernard Hill)
Kapitán Smith
"Take her to sea Mister Murdoch. Let's stretch her legs."
Bernard Hill se naposled objevil po boku Michaela Douglase a Vala Kilmera ve filmu "Lovci lvů". Kromě toho se objevil ve filmech "Shirley Valentine," "Měsíční hory," "Bounty," a "Gándí" Richarda Attenborougha.
Hill byl nominován na cenu BAFTA za svou roli Yossera Hughese v televizním seriálu "Boys from the Blackstuff." Kromě další televizní tvorby působí také v londýnských divadlech.

SPICER LOVEJOY, komorník Cala Hockleyho (David Warner)
Komorník Lovejoy
"Mr. Hockley and Mrs. DeWitt Bukater continue to be most appreciative of your assistance. They asked me to give you this in gratitude--
--and also to remind you that you hold a third class ticket and your presence here is no longer appropriate."
Během své 35 let dlouhé kariéry spolupracoval David Warner s mnoha slavnými režiséry jako byl John Frankenheimer, Sidney Lumet, Richard Donner, Joseph Losey, Alain Resnais, Terry Gilliam a třikrát Sam Peckinpah. Získal cenu Emmy za vedlejší roli v televizním seriálu "Masada." Warner je zakládajícím členem Royal Shakespeare Company, kde ztělesnil mnoho hlavních rolí, včetně "Hamleta" a "Richarda II." Hrál také ve filmu "Řeč peněz", kde ztělesnil šéfredaktora televize.

BRUCE ISMAY ((Jonathan Hyde)
Bruce Ismay
"Captain, the press knows the size of Titanic, let them marvel at her speed too. We must give them something new to print. And the maiden voyage of Titnaic must make headlines!"
Jonathan Hyde se objevil např. ve filmech "Anakonda," "Jumanji," "Sám doma a bohatý" nebo "Caravaggio." Kromě toho hrál v televizních filmech a seriálech a ve více než 40 divadelních hrách pro slavné divadelní společnosti.

THOMAS ANDREWS,hlavní stavitel Titanicu (Victor Garber)
Thomas Andrews
"Five compartments. She can stay afloat with the first four compartments breached. But not five. Not five. As she goes down by the head the water will spill over the tops of the bulkheads... at E Deck... from one to the next... back and back. There's no stopping it."
Victor Garber se objevil například ve filmech "Klub odložených žen," "Samotář v Seattlu," "Exotica" a "Godspell." Objevil se také v mnoha televizních rolích, ale je především slavným divadelním hercem, čtyřikrát nominovaným na cenu Tony.

Titanic-fotky

29. července 2007 v 23:45 Titanic
K Irsku pluje s doprovodnou lodí...


Videoklip Titanic

29. července 2007 v 23:10 Titanic

Tïtanic-Referát

29. července 2007 v 22:53 Titanic

Titanic

Milostný příběh na nejznámější lodi světa! Poslechněte si příběh ženy, která katastrofu přežila a poznala se na právě nalezeném obrázku, který ležel po mnoho let na dně oceánu.
Slavný příběh začíná v okamžiku, kdy je při průzkumu slavného vraku vytažen na hladinu výzkumné lodi Keldyš trezor z kajuty boháče Cala Hockleyho. Místo vzácného diamantu Srdce oceánu, který chtěl v trezoru najít lovec pokladů Brock Lovett však objeví jen pár drobností a kresbu nahé dívky s diamantem na krku. Reportáž zahlédne v televizi stará dáma, která se Lovettovi přihlásí jako dívka z kresby a poté co ji vrtulník dopraví v doprovodu vnučky na palubu Keldyše, vypráví jemu a jeho spolupracovníkům pohnutý příběh svého života a krátkého milostného vzplanutí, které tvoří hlavní část filmu.
Jmenovala se Rose DeWitt Bukater a jako sedmnáctiletá dívka z lepší rodiny se měla kvůli majetku provdat za nemilovaného arogantního boháče Cala Hockleyho. Během plavby na palubě luxusního parníku Titanic, který 10. dubna 1912 vyplul na svou první a poslední plavbu do New Yorku, se však za poněkud dramatických okolností seznámila s chudým svobodomyslným Američanem Jackem Dawsonem, který lístek na Titanic vyhrál v pokeru. Jack ji totiž zachrání, když se v zoufalství nad vidinou života v nudě vyšší společnosti rozhodla spáchat sebevraždu. Arogantní Cal povýšeně pozve Jacka "za odměnu" na večeři a pak se pokusí snoubenku oslnit diamantem Srdce oceánu.
Dívku však mnohem více zaujmou Jackovy kresby a vyprávění o jeho svobodném životě nezatíženém majetkem a toulkách světem. Dvojice se rychle sbližuje, čemuž napomůže i způsob, jakým Jack zvládne Calovy slovní útoky během jinak nudné večeře a také bouřlivá oslava na palubě chudých, kam Jack Rose zavede. Do plánů a osudů všech však osudově zasáhne ledovec, který rozpáře bok lodi a konstrukční chyba, která s takovou možností nepočítala. Z pýchy lidstva se během několika hodin stane nejslavnější hrobka na mořském dně. Než se nad však nad Titanikem zavře hladina, pokouší se Jack a Rose, pronásledovaní pomstychtivým Calem a jeho komorníkem Lovejoyem, ve všeobecné panice bojovat s krutým osudem o život.
Milostný příběh na pozadí největší katastrofy.
Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou - až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jim zbývá? Hodina, možná dvě...
Během filmu, který trvá téměř 200 minut prožijete milostné dobrodružství, napínavé drama a katastrofu.Složitější

29. července 2007 v 22:45 Omalovánky

Teletubbies

29. července 2007 v 22:44 Omalovánky


Disney

29. července 2007 v 22:42 Omalovánky

nehody 2

28. července 2007 v 23:22 Bouračky Videa

Autonehody

28. července 2007 v 23:06 Bouračky Videa